Русија планира да направи база на Месечината со 3Д-печатач


2 копии

На 20-ти јули 1969-та година американската вселенска агенција „НАСА“ успешно ја заврши својата мисија „Аполо 11“, а Нил Армстронг стана првиот човек кој стапна ...
| | веќе видена | слични

Поминаа речиси 50 години откако САД станаа првата земја што испрати луѓе на Месечината. Мисијата „Аполо 11“ беше огромен момент во американската и светската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зошто човекот кој кога зачекори на Месечината ја изговори славната реченица „Ова е мал чекор за човекот , но голем за човештвото“ избегнувал да се појавува во ...
| | веќе видена | слични

Првите чекори на Нил Армстронг на Месечината ги следеше целиот свет, а снимките од Месечината ја заобиколија цела планета. Меѓутоа, поради пропуст на управата ...
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 305 | | | веќе видена

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија планира да направи база на Месечината со 3Д-печатач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: