Разбирањето на туѓите црвени линии ќе спречи повторување на грешките на САД

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии
4 копии

Џон Болтон, советникот за национална безбедност на американскиот претседтаел изјави дека „не постои сомневање” дека Северна Кореја ги прекршила резолуциите на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Северна Кореја нема да води преговори со САД за денуклеаризација на Корејскиот полуостров, се додека американската страна не го промени пристапот кон градење ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Кореја го нарече поранешниот американски потпретседател Џо Бајден „будала со ниска интелигенција” и „имбецил лишен од елементарни човечки квалитети”, ...
| | веќе видена | слични

Американската заплена на севернокорејскиот товарен брод би можела да има последици по односите со Северна Кореја, порача амбасадорот на оваа земја во ...
| | веќе видена | слични

Државната севернокорејска новинска агенција “KCNA”, денес го нарече Џо Бајден „кретен“ и „глупак со низок коефициент на интелигенција“, откако поранешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собирањето на луѓето во групи и непридржувањето до мерките и во тетовскиот регион е причината за драстичното зголемување на бројката на заболени со Ковид-19 и ...
сите 450 | | | веќе видена

Најавените платежни картички со средствата за граѓаните се очекува да бидат поделени во периодот јуни-јули, како што стои во третиот сет на економски мерки, ...
сите 443 | | | веќе видена

Надлежните институции во земјава најавија дека угостителските објекти ќе се отворат на почетокот на следната недела. За отворање на границите, сметаат, се уште ...
сите 188 | | | веќе видена

Стоматолозите алармираат за зголемените трошоци за заштитна опрема согласно протоколите за работа, со цел превенција од ризиците од вирусната инфекција Ковид ...
сите 105 | | | веќе видена

Дел од кабинетот на министерот за Труд и социјала, Ѓонул Бајрактар, односно вработени во неговиот кабинет се позитивни на Ковид 19, објави Алфа. Според ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбирањето на туѓите црвени линии ќе спречи повторување на грешките на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: