Палермо и Фросиноне ќе се борат за влез во Серија А


6 копии

Палермо беше жестоко оштетен во бараж финалето со Фросиноне и беше жртва на голема судиска грешка при негатива од 1:0, кога главниот судија на натпрварот ...
| | веќе видена | слични

Новиот проволигаш Фросиноне уште еднаш покажа дека нема манири на голем тим, клубот од „Бенито Стирпе“ упати провокација до Илија Несторовски Италија Фросиноне ...
| | веќе видена | слични

Фросиноне упати голема провокација до Илија Несторовски, невкусен коментар за Македонецот се најде во извештајот на официјалната веб страна на клубот од ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на Палермо, Маурицио Ѕампарини се огласи по случувањата на вчерашниот дуел со Фросиноне и потврди дека тие ќе достават жалба по серијата инциденти ...
| | веќе видена | слични

Македонските репрезентативци, Илија Несторовски и Александар Трајковси, и нивниот Палермо не успеаја да се вратат во Серија А. На реванш мечот кај Фросиноне ...
| | веќе видена | слични

Палермо вчера загуби со 2-0 на гостувањето кај Фросиноне, резултат кој значи останување во Серија Б, но „Сицилијанците“ најавија жалба и ќе се обидат преку ...
| | веќе видена | слични

Палермо е бесен од серијата инциденти кои се случија на вчерашниот реванш со Фросиноне па клубот на Несторовски и Трајковски достави жалба и бара победата од ...
| | веќе видена | слични

Фросиноне успеа да победи со 2:0 и по втор пат во својата историја обезбеди пламан во Серија А, но начинот на кој го направи тоа и на кој го совлада Палермо ...
| | веќе видена | слични

Фросиноне се радува на пласман во Серија А откако вечерва забележа триумф од 2-0 над Палермо, за да стигнат до овој успех во финишот домаќините користеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, од Штип повика на обединување околу вистинските вредности, солидарноста, меѓусебното помагање, ...
сите 141 | | | веќе видена

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс претстави услови за одложување на брегзит и ги повика Британците да останат во царинската унија на ...
сите 236 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова оствари средба со граѓаните од населеното место Могила, каде зборуваше за ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше во посета на Штип, каде констатираше дека и во овој град во источна Македонија се чувствуваат ...
сите 223 | | | веќе видена

Утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од западен правец. До вторник претпладне ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Во вторник во ...
сите 207 | | | веќе видена

Холандија и САД постигнаа договор да се користи инфраструктурата на холандскиот карипски остров Курасао за евентуално препраќање на хуманитарната помош за ...
сите 131 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 150 | | | веќе видена

Професорката, Гордана Силјановска, бара ТВ дуел со својот противкандидат за претседател, Стево Пендаровски, за кој вели дека и го украл слоганот „За право и ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палермо и Фросиноне ќе се борат за влез во Серија А

Од:
До кого (е-маил):
Порака: