Нова ера на џинсот во Celio*


Фармерките се есенцијален дел од машката гардероба – лежерни, шик или пак во спортска варијанта. Дизајнирана за да ги задоволи потребите на купувачите, нивниот вкус и очекувања, новата колекција на фармерки од Celio* нуди голем број на модели и посветеност на детали која го движи брендот веќе 30 години. Класични и модерни кроеви кои доаѓаат во голем број нијанси, доработени со беспрекорни детали, од материјал кој е издржлив и отпорен на кинење. Последната иновација на Celio* , POWERFLEX техонологијата, нуди револуционерен пристап во еластичноста на фармерките и овозможува нова слобода во движењето. Иновативниот материјал го комбинира автентичниот деним изглед и екстремна удобност во секојдневното облекување и дополнително ја зголемува издржливоста и отпорноста на кинење. „Слим“ фармерките никогаш до сега не биле толку удобни!
| | веќе видена | слични

По успехот на колекциите реализирани во соработка со Ријана, Кара Делевињ и Кајли Џенер, германската спортска марка Пума влегува во нов предизвик – колекција дизајнирана од популарната британска дизајнерка на чевли и чанти Софија Вебстер. „Дизајнирањето на спортска облека за мене беше сосема нов свет. Сакав да понудам индивидуални парчиња кои не само што ќе се носат во салата за вежбање, туку со нив ќе може да се излегува преку цел ден, па дури и на вечерни забави“, објаснува дизајнерката Вебстер. Во колекцијата доминираат мотивите од пеперутки и еднорози. Самата колекција пак, вклучува хеланки и шорцеви за спорт, маички, тренерки, градници за вежбање и прекрасни модели на патики. Спортските парчиња ќе бидат во продажба стартувајќи од 9-ти септември. Во меѓувреме, „фрлете“ прв поглед на колекцијата Puma x Sophia Webster.
| | веќе видена | слични

Фото: Handout Изгубена колекција од речиси 150 писма од криптографот Алан Тјуринг е откриена во еден стар кабинет за документи на Универзитетот во Манчестер. Писмата, кои биле изгубени најмалку 30 години, содржат ситни детали за личниот живот на Тјуринг, меѓутоа, даваат интригантен увид во неговите ставови поврзани со Америка. Како одговор на поканата да зборува на конференција во Америка во април 1953 година, Тјуринг одговорил дека нема да присуствува: „Не би го сакал патувањето, и ја презирам Америка“. Писмото, испратено до Доналд Мекеј, физичар на Кралскиот колеџ во Лондон, не дава понатамошно објаснување за мислењето на Тјуринг за Америка. Овие погледи не се наоѓаат ниту во преостанатите 147 писма најдени претходно оваа година. Кореспонденцијата, која датира од почетокот на 1949 година до смртта на Тјуринг во 1954 година, била пронајдена случајно кога еден академик го расчистувал стариот кабинет во магацин на Универзитетот во Манчестер. Тјуринг бил заменик-директор на компјутерската лабораторија на ...
| | веќе видена | слични

Колекција од соништата Објавено на 29 август 2017 година И ние имаме кој да му конкурира, ама колекцијата на овој Британец кој во својата гаража чува 350 ретки автомобили едноставно е недостижна. Роџер Дадлинг вели дека секој од нив има сопствена приказна и дека најстариот датира од 1911 година, а другите велат дека неговата импресивна колекција се проценува на дури 40 милиони фунти. Ние нема ништо да кажеме - ќе ви оставиме вам да го сторите тоа откако ќе го погледнете видеото за него. Видео видео на денот
| | веќе видена | слични

Ќе се заситиме ли некогаш од носење џинс? Најверојатно, нема. А изборот е толку голем секоја сезона, па така и во оваа ќе имаме дилема што е најдоброто за нас. Па доколку ги сакате трендовите, да ви го олесниме изборот. ЦВЕТОВИ како апликација Апликацијата од цветови доминира во есенските колекции. Ги наоѓаме на фармерките од есенските колекции на Долче и Габана, Адам Селман, Изабел Марант и Гучи. Од „хај-стрит“ брендовите убави фармерки со вакви апликации има во колекциите на Левис, Топшоп и Зара. Adam Selman levis topshop zara Фармерки во силни бои Доминираат моделите со висок струк, додека должината е различна, може да се стандардни или пак со должина до глуждовите. Важни се боите кои се силни – жолти, црвени, зелени, сини…Одлични модели ќе најдете на полиците во продавниците на dsquared2, Monki и Wrangler. dsquared2 monki wrangler Со штеп на средината Класичниот џинс добива неочекуван момент – штеп на средината. Самиот тексас пак може да биде и во две бои, од едната и од другата страна на штепот, но не ...
| | веќе видена | слични

Есенската сезона ни носи разиграни сукњи со миди должина кои сега не се комбинираат само со кошули и палта, туку се носат и со предимензионирани џемпери. манго Најубави плисирани сукњи со миди должина најдовме во есенските колекции на Манго и на Зара. Додека Зара го лансираше редизајнот на популарниот модел на зелена плисирана сукња која беше хит пред две години, Манго предлага прекрасен модел во „cколор блок“ комбинација на темно сина, црвена и бела боја. манго Цветните принтови и понатаму остануваат во игра, но сега моделите се уште посвежи и поромантични. зара зара зара зара
| | веќе видена | слични

Брендот „Топшоп“ навистина знае да погоди во центарот и да создаде комерцијална, а сепак тренди и убава колекција што ќе му донесе одлична заработка. Токму таква е и оваа за есен 2017. Главната дизајнерка Кејт Фелан успеа да го обедини најдоброто од трендовите за претстојната сезона, па така создаде актуелна колекција помешана со винтиџ естетика.
| | веќе видена | слични

Ги сакаме бидејќи се практични и ни го скратуваат времето на размислување за комбинации – зашто доволни се само тие на нас! На наше задоволство, есенските колекции на популарните модни марки нудат различни модели на комбинезонки, па дури и тексас-комбинезони, но овојпат се одлучуваме за елегантните креации. Во сезоната пред нас ќе се носат модели украсени со карнери или панделки, но и оние кои се со должина до глуждовите. Во продолжение погледнете го нашиот избор на топ 5 елегантни модели. mango mango zara stradivarius h&m
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 192 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова ера на џинсот во Celio*

Од:
До кого (е-маил):
Порака: