Тевдовски: Нема потреба од ребаланс на буџетот за одвоените средства за референдумот


5 копии

80-те милиони денари за референдумот се од резервните функции на државата и тоа нема да предизвика ребаланс на буџетот, појаснува министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за финансии Драган Тевдовски оствари средба со Алберт Герард, поранешен министер за надворешни работи на Холандија и со амбасадорот на Кралството ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На средбата беа дискутирани можностите за продлабочување на соработката помеѓу двете земји. Двете страни заклучија дека постои простор за зголемување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за финансии ќе склучи договор со Светска банка (СБ) за обезбедување средства во износ од 28,7 милиони евра за унапредување на социјалните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата, во соработка со ЈП за државни патишта, ќе го реализира проектот за рехабилитација и проширување на патната делница Крива Паланка - Деве Баир. - Со ...
| | веќе видена | слични

Буџетот на скопската општина Гази Баба се зголеми за нови 65.575.000 денари, средства што ќе се искористат во реализација на нови капитални проекти. Ребалансот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на општина Гази Баба едногласно го изгласа ребалансот на буџетот, кој е зголемен за нови 65.575.000 денари, кои ќе се искористат во реализација на ...
| | веќе видена | слични

- Различните ставови и политичките спротивности беа ставени на страна и сите советници го донесоа ребаланс на буџетот, кој првпат е зголемен и кој ќе значи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Екипата на 1ТВ е на пат кон Будимпешта по трагата на побегнатиот екс премиер Никола Груевски. Тргнаа по непотврдени информации за тоа каде се наоѓа, а нешто по ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тевдовски: Нема потреба од ребаланс на буџетот за одвоените средства за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: