Ве касаат ли комарци? Еве начин да се ослободите од нив


Жители на Осиек се жалат на инвазија на комарци кои веќе со денови ги напаѓаат и се чини дека со топлите денови стануваат се поагресивни, па не можат да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од локалната самоуправа информираат дека тендерската постапка за избор на фирма која ќе ја врши дезинсекцијата против комарци на територијата на општина Охрид, ...
| | веќе видена | слични

 Во Грција има многу регистрирани случаи на вирусот Западен Нил – туристите низ целиот свет предупредени. Луѓето кои летово патуваат во Грција треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 305 | | | веќе видена

Собранието ја почна 131. седница на чиј дневен ред се околу 40 закони и барања за автентично толкување. На седницата не се присутни пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 163 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 166 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ве касаат ли комарци? Еве начин да се ослободите од нив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: