Деблокада на жиро сметката на ОУ „Григор Прличев“ меѓу приоритетните заложби на Локалната самоуправа

Деблокада на жиро сметката на ОУ Григор Прличев ќе биде и понатака меѓу приоритетните заложби на Локалната самоуправа. В.д. градоначалникот Константин ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонско друштво ”Илинден”-Тирана, Никола Ѓурѓај деновиве во Охрид, Република Македонија, оствари средба со директорката на Национална ...
| | веќе видена | слични

Тетарската уметност е токму уметноста која во себе ги сплотува сите останати уметности, но тоа е и уметноста која чини најмногу пари. Веќе од оваа година во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 475 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која вечерва е донесена во истражниот затвор во Шутка, нема да биде сместена во тн. хашко привилегирано ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деблокада на жиро сметката на ОУ „Григор Прличев“ меѓу приоритетните заложби на Локалната самоуправа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: