Право на социјална сигурност за старите лица


2 копии

Лицемерно е СДСМ да се фали со мерки кога сиромаштијата е искачена на енормно ниво. Откако СДСМ дојде на власт бројката на сиромашните се искачи на 500.000 ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Од денес 480 охридски семејства во социјален ризик ќе добиваат гарантираната минимална плата во висина од 6000 денари. Новиот Закон за социјална заштита кој ...
| | веќе видена | слични

Опозоциската ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на денешната прес конференција на пратеничката Кузмановска од СДСМ. Според опозицијата, декае власта да ...
| | веќе видена | слични

Власта денеска се пофали дека гради систем што извлекува од сиромаштијата.Пратеничката од СДСМ, Катерина Кузмановска на прес конференција посочи дека согласно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државата блеска само во очите на СДСМ и Зоран Заев, додека обичните граѓани едвај преживуваат. Поминаа две години откако тие се на власт, а 500.000 граѓани ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Право на гарантирана минимална помош има домаќинство кое е материјално необезбедено и нема во сопственост имот и имотни права од кои може да се издржува. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 117 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Право на социјална сигурност за старите лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: