Предавниците и егзекуторите на Македонија славеа во Собранието

По изгласувањето на уставните промени власта и двотретинското мнозинство прославува во Собранието на Република Македонија. Пратениците на владејачката коалиција објавуваат фотографии од Кабинетот на претседателот на Собранието, но и од фоајето и другите собраниски простории каде што прославуваат за поразот на националното достоинство, угнетувањето на националните чувства, промената на името, идентитетот, културата и историјата на Република Македонија. [caption id="attachment_15213" align="alignnone" width="640"] (фото: Фејсбук)[/caption] Претходно, Драган Угриновски од Единствена Македонија тврдеше дека на пратениците им се нудат по 3 милиони евра за да гласаат за уставните измени. Знаеме дека нуделе огромни суми. Ова е срамно. Нека се свестат, да не прифаќаат оти парите се трошат, достоинството и образот не“, рече Угриновски од протестот против уставните измени пред Собранието. https://republika.mk/vesti/makedonija/ugrinovski-po-3-milioni-evra-se-nudat-na-pratenici-da-glasaat-za-promena-na-imeto/
| | веќе видена | слични

Откако изби аферата на Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш, медиумите прво го поштедија сопругот на пејачката Душко Тошиќ, па го сожалуваа и малтене сочувствуваа со неговата семејна трагедија, се срамеа со неговиот срам, и се чудеа со сето чудо зошто ѝ го простува сево ова, а на крајот решија да прочепкаат и низ неговиот веш за да видат да не има и таму некое пмомладо и посочно парче колач. [caption id="attachment_17058" align="alignnone" width="480"] Софија е поранешна девојка на фудбалерот Адем Љаиќ[/caption] Епа српските весници открија дека и Душко Тошиќ не бил толку наивен. Наводно, Душко имал афера со една од најзгодните српски манекенки Софија Милошевиќ. Таа неколкупати и го посетила во Кина, каде што настапува фудбалерот, а се сретнале и околу Нова година, кога Тошиќ беше вратен во Србија, дознава Информер. Душко и Софија се запознале лани во октомври преку заеднички пријатели, а подоцна почнале да се допишуваат и да се гледаат. Тој одлепил за Софија, па дури и заедно излегувале и јавно се бакнувале на ...
| | веќе видена | слични

Постојат неверојатно голем број колбаси, поточно преку илјада и петстотини видови, но во Берлин, и жителите и туристите, признаваат само една - каривурст. А овој вид колбаси немаше да постои ако не биле британската окупација по Втората светска бојна и една жена. Каривурст (currywurst) е уличен колбас кој се прави од свинско месо и се сервира mit oder ohne darm (со или без кожичка). Се сече на залачиња и се прелева со кечап кој може да има интензивен вкус на домати или да биде сладок и остар. Колбасот обично се сервира со помфрит или печиво. И онака вкусната порција потоа се попрскува со кари во прав. Сетоа ова натрупано во препочна чинија чини четири евра. Многумина се прашуваат во што е тајнатаа на каривустот, а одговорот е во култирата која ги спојува доматот од Америка, колбасот од Германија и зачинот од Индија, храна во која ќе се пронајде секој човек на планетата. Каривурстот е измислен во 1949 година. [caption id="attachment_14137" align="alignnone" width="640"] (30 јуни 1913 – 3 јули 1999)[/caption] ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По усвојувањето на уставните измени, пратениците кои гласаа „за“ славеа заедно со премиерот во Собранието. Пратениците на владејачката коалиција објавуваат фотографии од Кабинетот на претседателот на Собранието, но и од фоајето и другите собраниски простории каде што прославуваат.
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 558 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 280 | | | веќе видена

„Криминалот е заштитен знак на СДСМ, а криминалците си помагаат едни на други.Лица поврзани со СДСМ осомничени за тежок криминал, наместо да се соочат со ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 262 | | | веќе видена

Лицето Р.И. (34) едно од осомничените за грабежот на Прокредит банка по кого била распишана потерница, вчера беше уапсен во тетово во Палма Мол, во ресторанот ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предавниците и егзекуторите на Македонија славеа во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: