Да, можно е: Одличен совет за одмрзнување месо за само 5 минути

Сигурно барем еднаш ви се случило да имате намера да го искористите месото кое го чувате во замрзнувачот, но сте заборавиле да го извадите на време за да се одмрзне. Сигурно барем еднаш ви се случило да имате намера да го искористите месото кое го чувате во замрзнувачот, но сте заборавиле да го извадите на време за да се одмрзне.Откријте како можете ефикасно и брзо да одмрзнете месо за само пет минути.За да го избегнете одморзнувањето во микробранова печка и можноста месото да биде препечено, ви претставуваме одлично, ефикасно решение. Потребни ви се два метални сада. Едната свртете ја наопаку и на неа ставете го месото. Потоа на месото ставете го другиот сад и наполнете го со врела вода. Почекајте пет до десет минути, во зависност на големината на месото и проблемот е решен.Поточно, металот, особено алуминиумот е одличен проводник на топлина. Водата во садот кој е над месото ќе даде одредена тежина и ја распоредува топлината по целата површина на местото, што резултира со брзо одмрзнување.
| | веќе видена | слични

Италијански деликатес кој ќе го направите во вашата кујна, а може да го јадете за постот. Ова е вкусниот рецепт: 1 пакување посни шпагети 1 конзерва туна 3-4 чешни лук 1 шолја доматно пире оригано сол бибер Шпагетите се варат во солена вода со малку масло, па се цедат. На масло се става туната со сечениот лук и доматното пире. Се додаваат зачини по вкус. Нека крчка, па тргнете ја смесата. Ако сакате погуст сос, може да ставите лажица брашно и густин во сосот со туна. Ставете го сосот на шпагетите и уживајте. Повеќе на Gotvi.mk : Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос за макарони од две состојки Запечени пица макарони
| | веќе видена | слични

со вас и нас споделува неколку практични совети за готвење на месо. Месото е често застапено во македонската традиционална кујна а и во помодерното готвење, па не е лошо совет, два да ви се најдат доколку имате проблем при готвењето со оваа намирница. 1. Загрејте ја тавата добро за да го истакнете вкусот на месото Пред да започнете со пржење на месото, бидете сигурни дека тавата е добро загреана и маслото во неа исто така. Ставете го парчето месо да се запржи на врелото масло, на тој начин ќе се создаде цврста крцкава кора која во себе содржи многу вкусови. Оставете го две до три минути (во зависност од дебелината), па потоа превртете го и од другата страна. За да бидете сигурни дека месото ќе добие рамномерно златно кафена боја пред да го ставите во тавата треба да е комплетно суво. Поминете го со кујнска хартија пред да го готвите, особено замрзнатото месо кое се одмрзнало. Користете путер за да го извлечете максималниот вкус. 2. Користете разни зачини за да го збогатите вкусот За да добиете ...
| | веќе видена | слични

Вкусна тава со макарони и спанаќ, идеална за постот. Брзо и лесно јадење, ова е рецептот: ½ кг. макарони 1 кг. спанаќ 1 главица кромид 1 морков 1 парче целер ½ шолји масло бибер сол Спанаќот се обарува, се цеси и ситно се сече. Ситно исечениот кромид со целер и исечениот морков се пржи на тава со масло, па потоа се става вода и се динстаат. Се додава спанаќ, сол, бибер и се крчка. Макароните се варат во солена вода, се цедат и мешаат со зеленчук. Се става се во тава и се запекува на 200 степени околу 10 минути. Повеќе на Gotvi.mk : Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос за макарони од две состојки Запечени пица макарони
| | веќе видена | слични

„За време на постите имам еден одличен рецепт, кој често го правам“, вели Ребека. И додава дека за овој ручек потребни се 20 минути. 1 пакување макарони 300 гр. брокула пола тиквица 2 домати или половина килограм доматен сос 3 пиперки половина главица лук еден млад кромид една голема главица стар кромод или две мали маслинов зејтин малку магданос босилек (пола лажичка) куркума (пола лажичка) кари (чајна лажичка) сол по желба ќечап (2 големи лажици) ајвар (една голема лажица) Макароните сварте ги. Во меѓувреме се подготвува сосот од зеленчук. Зеленчукот го сецкаме и го пропржуваме една минута. Најпрво кромидот и лукот, а потоа ги додаваме тиквицата, пиперката, доматите и на крај брокулата. На тава, со малку маслинов зејтин го пржиме сосот од домати околу 5 минути. Потоа го додаваме магаданосот, ќечапт и ајварот, неколку секунди пред да биде спремен сосот. Во зленчукот додека се пржи ги додавме зите зачини и мешаме постојано. Кога ќе се сварат макароните, ги процедуваме и ги ставаме во тава врз зеленчукот и 30 ...
| | веќе видена | слични

Направете вкусни макарони со спанаќ. Состојки: 1 главица кромид 2 чешниња лук 1 шолја спанаќ малку брокула 1 лажица масло 125 гр тестенини сол и црн пипер Начин на подготовка: Се става масло во тава за пржење, па се додаваат исечените лук и кромид. Се додава спанаќот, претходно добро измиен и ситно искинат. Се динстува кратко. Сварете ја или обарете ја брокулата кратко, па додајте ја во тавата. Се зачинува по вкус, па се додаваат сварените тестенини. Можете да додадете и сирење или пармезан по желба.
| | веќе видена | слични

Состојки: Брокула 1 компир 1 морков 1 мала главица црвен кромид Сол, црн пипер Приготвување: Во зовриена и посолена вода ставете да се варат компирот, морковот, кромидот и брокулата. Се разбира, на брокулата ѝ се доволни само 5 минути, а потоа извадете ја во чинија да се лади додека не се сварат и останатите намирници. Потоа се ставете во блендер, зачинете по желба и послужете со павлака или со лимон, топла или ладна. Забелешка: Овојпат беше премногу густа, па ви советуваме да додадете повеќе од водата во која се вареше зеленчукот.
| | веќе видена | слични

Сите ќе се сложат со тоа дека кулинарството е нешто посебно, како уметност. Затоа за да ја припемите вкусната храна, не ви е потребно само талент, потребни се и некои трикови со кои полесно ќе стасате до целта. Во продолжение ќе ви ги претставиме неколку трикови кои ги спремивме за вас. Со овие трикови вашите јадења ќе може да се мерат со оние во најдобрите ресторани. Доколу сакате чили пиперка, но проблем ви прави лутото? Потребно е само да ја исчистите пиперката од семските, а потоа исперете ја со ладна вода. Вкусот ќе остане ист, а лутото ќе исчезне. За да припемите компир со крцкава кора, без притоа да го пржите во масло, посипете го компирот со брашно. Потоа измешајте и запечете го во рерна. Не сте сигурни дали зеленчукот да го ставите во ладна или млака вода? Одговорот е прост: зеленчукот кој расте во земја се става во ладна вода, а оној кој е над земја во врела вода. Водата во која се вареле компирите искористете ја за да припемите супа или чорба. Затоа што содржи витамини и хранливи материи. Многу е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да, можно е: Одличен совет за одмрзнување месо за само 5 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: