ТУКА НЕ Е КРАЈОТ: Што доведе до поскапување на цигарите

Цигарите Вест, Родео и Бос поскапеа за околу 5 денари. Дали се очекува поскапување и на другите брендови зависи од политиката на произведувачите на цигари. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
11 копии

Пушењето цигари станува поскапо за македонските граѓани. Поскапea цигарите во Македонија. Во продавниците од минатата недела поголемиот број брендови цигари ...
| | веќе видена | слични

Од пред неколку денови, во продавниците повеќе брендови на цигари се продаваат по нова цена, поскапи за околу 5 денари. Законот за акцизи на цигарите и ...
| | веќе видена | слични

Цигарите согласно законските мерки донесени уште пред две години, поскапуваат и оваа година. Иако зголемувањето на акцизата би требало да значи поскапување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борбата со откажувањето од цигарите, денеска е една од најприсутните во полето на здравјето. За да им излезат во пресрет на пушачите кои сакаат да престанат, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 252 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТУКА НЕ Е КРАЈОТ: Што доведе до поскапување на цигарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: