„Шерлок Холмс 2: Игра на сенки“

Тој е неконвенционален, забавен и дефинитивно далеку од совршен. Филмскиот Шерлок Холмс, оној кој го толкува Роберт Дауни Џуниор - освен чистиот рационален ум нема многу заедничко со ликот на детективот кој авторот сер Артур Конан Дојл го има опишано во своите славни романи. Но, очигледно тоа е она што денес „пали“, па Шеролок Холмс повторно се враќа во кожата на детективот кој најчето има повеќе среќа отколку памет и своите случаи ги решава на само нему својствен начин. Новата авантуара, чија премиера е закажана за крајот на годинава ги носи Шерлок Холмс и неговиот верен соработник, доктор Вотсон, односно Џад Лоу, на потрага по нивниот заколнат непријател - Моријарти.
| | веќе видена | слични

По огромниот успех на „Шерлок Холмс“ на Гај Ричи во 2009 година, публиката на есен ќе може да го види и вториот дел на авантурите на најпознатиот детектив. Во филмот кој е насловен „Шерлок холмс: Игра на Сенки“ повторно се појавуваат Роберт Дауни Џуниор во главната улога, Џад Лоу како неговиот верен помошник Џон Вотсон. Овој пат нивниот противник е генијалниот криминалец Моријати (Џаред Харис). За разлика од претходните екранизации на романот на Артур Конан Дојл, режисерот Гај Ричи ликот на Холмс го претстави како духовит лик, кој знае боречки вештини, а случаите ги решава на свој сопствен начин. Новата авантура ги носи Шерлок, Вотсон и видовитата чергарка Сим во потрага по злобниот Моријати, а на патувањето ќе поминат низ Франција, Германија и Швајцарија. Тие мораат да ја решат мистериозната смрт на еден австриски принц, но попат се сретнуваат со многу вмешани кои ја кријат својата улога. Премиерата е закажана за декември, а покрај главните улоги во филмот се појавуваат и Рејчел Мекадамс и Стивен Фрај. ...
| | веќе видена | слични

Најпознатиот детектив на светот, но во помалку неконвенционална верзија во режија на Гај Ричи повторно ќе се најде во кината и тоа од декември годинава. За тогаш е најавена светската премиера на новата мистериозна акција под наслов Шерлок Холмс: Игра на сенки. После големиот успех на филмот ’Шерлок Холмс’ од 2009 година, Гај Ричи го сними и продолжението ’Шерлок Холмс 2: Игра на сенки’ кое ќе пристигне во кино салите во декември. Новиот филм ќе ни го претстави најпознатиот светски детектив Шерлок Холмс ( Роберт Дауни Џуниор ) и неговиот верен пријател д-р Џон Вотсон ( Џад Лоу ) кои ќе се сретнат со својот најлош непријател, генијалниот криминалец Моријарти ( Џеред Харис ). Филмскиот Шерлок Холмс, оној кој го толкува Роберт Дауни Џуниор - освен чистиот рационален ум нема многу заедничко со ликот на детективот кој авторот сер Артур Конан Дојл го има опишано во своите славни романи. Но, очигледно тоа е она што денес ’пали’, па Шерлок Холмс повторно се враќа во кожата на детективот кој најчето има повеќе ...
| | веќе видена | слични

За декември е најавена светска премиера на новата мистериозна акција под режија на Геј Ричи, Шерлок Холмс: A Game of Shadows со лоши холивудски момчиња во главни улоги. Погледнете го трејлерот за најновите остварувања на Геј Ричи, Шерлок Холмс: A game of shadows во кој овој пат култната улога на детективот на игра Роберт Дауни Џуниор, неговиот партнер, доктор Вотсон ќе го глуми Џaд Ло, а професорот Моријати ќе го глуми Џеред Харис, погледнете:
| | веќе видена | слични

Останато

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, Директор на Институтот за стандардизација и ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Шерлок Холмс 2: Игра на сенки“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: