Обjавена „Македонија - живот и предели“

3 копии

Под мотото „ Не турска, не шпанска, туку… книжевна серија “ во организација на „СловоКулт – Литератур/а Берлин“ и „Арт Еквилибриум“ вечерва во „Концепт 37“ ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Текстови за Македонија од германски автори што ја истражувале земјава во периодот околу и во текот на Првата светска војна се објавени во книгата „Македонија – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оттаму велат дека разрешување и именување на раководни лица во време на изборен режим е спротивно на Изборниот законик. Антикорупциска ќе одлучува дали ...
сите 250 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 157 | | | веќе видена

Жителите од гостиварските села, кои го блокираат патот кон регионалната депонија Русино велат дека и натаму нема да пропуштат ниту еден камион од Јавното ...
сите 114 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 158 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обjавена „Македонија - живот и предели“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: