ПИСМА ОД ЛОНДОН: Мачката што го реши брегзит

2 копии

Борис Џонсон обезбеди најмногу гласови во првиот круг од изборот на новиот лидер на конзервативната партија и нов премиер на земјата. Џонсон доби 114 гласа, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
11 копии

Поранешниот лондонски градоначалник и шеф на британската дипломатија Борис Џонсон, кој е кандидат за челник на „Ториевците“ кој вети дека Обединетото Кралство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПИСМА ОД ЛОНДОН: Мачката што го реши брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: