Перформанс на кумановската уметница Валентина Илијевска на фестивалот „Сарајевска зима“

2 копии

Уметницата од Куманово Валентина Илијевска утре ќе настапи со перформанс „За тебе“ на 35-от фестивал „Сарајевска зима“ со наслов „Бучава и бес 2019“ во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Раководителката на Македонскиот центар на ИТИ (Интернационален театарски институт) Иванка Апостолова Баскар од денеска до 22 март ќе учествува на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 19 март до 22 март 2019, доцент д-р Иванка Апостолова Баскар, како иницијатор, уредник и промотер ќе настапува на Меѓународниот фестивал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Перформанс на кумановската уметница Валентина Илијевска на фестивалот „Сарајевска зима“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: