Иванов на средбата со Палмер: Не прифаќам договор со кој се крши Уставот, Законите и е на штета на македонските национални интереси


Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска имаше средба со г. Метју Палмер вршител на должноста заменик-помошник државен секретар во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вршителот на должност помошник заменик државен секретар на Стејт Департментот, Метју Палмер, по вчерашната посета на Мечкин Камен во Крушево, во интервју за ТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако на 30 септември граѓаните излезат на референдумот и го слушаат својот глас, тоа ќе биде многу важен дел од процесот, вели во ексклузивно интервју за Тера ...
| | веќе видена | слични

МВР не доставила безбедносна проценка до организаторот на прославата на Мечкин Камен, Кабинетот на шефот на државата, објавува вечерва Телевизија Алфа која се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев оствари средба со Метју Палмер, заменик помошник државен секретар во Стејт Департментот на САД за Европа и Евроазија, ...
| | веќе видена | слични

Палмер и Бејли настрадаа покрај непожените од Владата. Делегацијата на Владата, како и дипломатските гости меѓу кои беа американскиот амбасадор во земјава Џес ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов на средбата со Палмер: Не прифаќам договор со кој се крши Уставот, Законите и е на штета на македонските национални интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: