Популарноста на Меркел на најниско ниво од 2006 година

2 копии

Популарноста на Меркел на најниско ниво од 2006 година Популарноста која ја ужива германската канцеларка Ангела Меркел меѓу граѓаните на Германија опадна на најниско ниво од 2006. година. Истражувањето на јавното мислење на институтот Форза покажа дека доколку изборите би се одржале во недела а претседател на владата би се бирал непосредно, за шефицата на Христијанско - демократската унија би гласале само 36 отсто од избирачите, пренесе Бета. Шефот на парламентарната фракција на опозициската Социјалдемократска партија на Германија, Франк - Валтер Штајнмајер кој на изборите во 2009 година и беше противкандидат на Меркел, ја има довербата на 35 отсто од граѓаните. Пред три години анкетите покажуваа дека дури 60 отсто од граѓаните ја сакаат меркел за канцелар.
| | веќе видена | слични

Истражување на јавното мислење на Институтот “Форза“ покажува дека за шефица на Христијанско демократската унија би гласале 36 отсто од гласачите. Шефот на парламентарната фракција на опозициската Социјалдемократска партија, Франк Валтер Штајнмаер, ужива доверба дури на 35 отсто од гласачите. Тој на минатите избори во 2009 година, и бил противкандидат на Ангела Меркел. Пред три години анкетите покажале дека дури 60 отсто од граѓаните ја сакаат Меркел за канцеларка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Популарноста која меѓу германското население ја ужива сојузната канцеларка Ангела Меркел паднала на ниво од 2006 година. Истражување на јавното мислење на Институтот “Форза“ покажува дека за шефица на Христијанско демократската унија би гласале 36 отсто од гласачите. Шефот на парламентарната фракција на опозициската Социјалдемократска партија, Франк Валтер Штајнмаер, ужива доверба дури на 35 отсто од гласачите. Тој на минатите избори во 2009 година, и бил противкандидат на Ангела Меркел. Пред три години анкетите покажале дека дури 60 отсто од граѓаните ја сакаат Меркел за канцеларка.
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 524 | | | веќе видена

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 334 | | | веќе видена

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
сите 168 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 155 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Популарноста на Меркел на најниско ниво од 2006 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: