Мостовите во Скопје не се во критична состојба за да паднат како во Џенова, но не знаеме дали се под надзор, вели професор Горан Марковски

Во Скопје, барем во неговото централно јадро, мостовите не се во таква критична состојба за да стравуваме од поголеми хаварии или нивно ненадејно уривање како ...
| | веќе видена | слични

Славниот италијански архитект, Ренцо Пиано, се понуди да донира дизајн за нов мост, кој би го заменил оној кој се сруши во неговиот роден град Џенова, во текот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 74 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 236 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 86 | | | веќе видена

Ниту СДСМ не остана без реакција на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, па партијата на власт испрати соопштение со кое покрај тоа што се брани од нападите на својот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мостовите во Скопје не се во критична состојба за да паднат како во Џенова, но не знаеме дали се под надзор, вели професор Горан Марковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: