Падна авион на Хаваи – загинаа 11 спортски падобранци и пилотот (ВИДЕО)


Авионот паднал во близина на аеродромот Дилингам , каде спортските падобранци тебало да скокаат . Двомоторниот авион , во кого имало 11 падобранци и пилотот, ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Мал двомоторен авион од типот Кинг Ер се урнал во близина на аеродромот Дилингам на островот Оаху на Хаваите, по што се запалил и целосно изгорел. Хавајското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Девет лица загинаа во пад на мал хидроавион на северниот хавајски остров, Оаху. Патниците тргнале на скокање со падобран. Малиот двомоторен авион од типот Кинг ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Откако тие се појавија во медиумите наводи дека САД се подготвуваат да го нападнат Иран, авиокомпании од целиот свет пренасочуваат свои летови за да се избегне ...
| | веќе видена | слични

Една од поголемите американски авиокомпании „Јунајтед“ откажа еден од нејзините летови, додека други авиокомпании пак, ги пренасочуваат летовите со цел ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 243 | | | веќе видена

Нов текст на законот за Јавно обвинителство, со кој се предлага Специјалното јавно обвинителство да се интегрира во досегашното Јавно обвинителство за гонење ...
сите 85 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Падна авион на Хаваи – загинаа 11 спортски падобранци и пилотот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: