Најчести причини за повреди при вежбањето


Тамара Крамер, лицето кое стои позади една од најефикасните нутриционистички програми на ова поднебје, е инспирација за многу жени кои сакаат да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кросфитот како еден од поновите начини на вежбање, полека си го наоѓа и својот пат во Македонија. Со цел подобро да се запознаеме со ваквата дисциплина, ...
| | веќе видена | слични

Мислите дека правилно ги правите вежбите? Тогаш треба да се запрашате зошто ви треба толку време за да се затегнете… Во продолжение погледнете го видеото на ...
| | веќе видена | слични

Многу истражувања покажуваат дека редовното вежбање го подобрува здравјето на нашиот мозок, особено кај возрасните луѓе кои се соочуваат со ризик од деменција. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчести причини за повреди при вежбањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: