Оваа загатка на многумина им зададе главоболка: Колку броеви гледате на сликата?

Загатка е намерно енигматско или амбициозно прашање што бара промислување и често писмен одговор. Загатката е форма на игра погодување, кое е дел од фолклорот ...
| | веќе видена | слични

Мозокот е еден од органите во нашето тело кој мора постојано да го активирате за подобро да работи и да се развива. Сликата со лубениците стана прав хит на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прв поглед делува едноставно дека може да ги пронајдете сите триаголници кои се кријат на оваа фотографија. Ако успеете да ги пронајдете баш сите, ќе можете ...
| | веќе видена | слични

Погледнете го овој цртеж – што е првото што го гледате? Одговорот би можел да ви открие со какви очи гледате на животот. Прво видовте: Девојка Вие сте личност ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оваа загатка на многумина им зададе главоболка: Колку броеви гледате на сликата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: