Во пожар во штала изгореле 30 јагниња


3 копии

По 21 часот, голем пожар избувна во куќа на улица „Киро Абрашев“ во Струмица. Пожарот ги зафати двете поткровја од семејна куќа, а пожарникарите со крајни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
3 копии

Полицијата во кинескиот град Харбин го уапси сопственикот на хотелот, во кој избувна пожар и загинаа 19 лица. Пожарот, кој избувна во четирикатната зграда во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 530 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишната гимназијалка Јована Лепосавиќ прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Младата белграѓанка која пред ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во пожар во штала изгореле 30 јагниња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: