Опожарено возило во Скопје

3 копии

Возило „голф 5“ со скопски таблички ноќеска е опожарено на улицата „Среќко Пужаљка“ во Скопје. Нема поврдени лица и не е предизвикана материјална штета на околните возила и објекти. Возилото е сопственост на З.Б. (31), кој околу еден часот по полноќ го паркирал автомобилот, а околу 02:40 часот бил известен од соседите дека возилото му е опожарено. Околу 3 часот пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Од пожарот целосно бил опожарен предниот дел на возилото, а оштетен е и дел од внатрешноста. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.
| | веќе видена | слични

Возилото е сопственост на З.Б. (31), кој околу еден часот по полноќ го паркирал автомобилот, а околу 02:40 часот бил известен од соседите дека возилото му е опожарено. Околу 3 часот пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Од пожарот целосно бил опожарен предниот дел на возилото, а оштетен е и дел од внатрешноста. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 18.04.2017 година околу 02.40 часот во Скопје, на ул. „Среќко Пужаљка“ било опожарено ПМВ “Голф 5“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на З.Б. (31) од Скопје. Сопственикот околу 01.00 часот го паркирал возилото, а околу 02.40 часот од соседите бил известен дека возилото е опожарено. Околу 03.00 часот пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Од пожарот целосно бил опожарен предниот дел на возилото, а оштетен е и дел од внатрешноста. Нема повредени лица и не е предизвикана материјална штета на околните возила и објекти. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот, информира полицијата.
| | веќе видена | слични

Во билтенот на МВР се бележи уште еден случај на запалено возило, засега од неразјаснети мотиви. - Возило „голф 5“ со скопски таблички ноќеска е опожарено на улицата Среќко Пужаљка во Скопје. Нема поврдени лица и не е предизвикана материјална штета на околните возила и објекти, извести МВР. Возилото е сопственост на З.Б. (31), кој околу еден часот го паркирал автомобилот, а околу 2.40 часот бил известен од соседите дека возилото му е опожарено. Околу 3 часот пожарот бил изгаснат.
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опожарено возило во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: