Опожарено возило во Скопје

3 копии

Возило „голф 5“ со скопски таблички ноќеска е опожарено на улицата „Среќко Пужаљка“ во Скопје. Нема поврдени лица и не е предизвикана материјална штета на околните возила и објекти. Возилото е сопственост на З.Б. (31), кој околу еден часот по полноќ го паркирал автомобилот, а околу 02:40 часот бил известен од соседите дека возилото му е опожарено. Околу 3 часот пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Од пожарот целосно бил опожарен предниот дел на возилото, а оштетен е и дел од внатрешноста. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.
| | веќе видена | слични

Возилото е сопственост на З.Б. (31), кој околу еден часот по полноќ го паркирал автомобилот, а околу 02:40 часот бил известен од соседите дека возилото му е опожарено. Околу 3 часот пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Од пожарот целосно бил опожарен предниот дел на возилото, а оштетен е и дел од внатрешноста. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 18.04.2017 година околу 02.40 часот во Скопје, на ул. „Среќко Пужаљка“ било опожарено ПМВ “Голф 5“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на З.Б. (31) од Скопје. Сопственикот околу 01.00 часот го паркирал возилото, а околу 02.40 часот од соседите бил известен дека возилото е опожарено. Околу 03.00 часот пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Од пожарот целосно бил опожарен предниот дел на возилото, а оштетен е и дел од внатрешноста. Нема повредени лица и не е предизвикана материјална штета на околните возила и објекти. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот, информира полицијата.
| | веќе видена | слични

Во билтенот на МВР се бележи уште еден случај на запалено возило, засега од неразјаснети мотиви. - Возило „голф 5“ со скопски таблички ноќеска е опожарено на улицата Среќко Пужаљка во Скопје. Нема поврдени лица и не е предизвикана материјална штета на околните возила и објекти, извести МВР. Возилото е сопственост на З.Б. (31), кој околу еден часот го паркирал автомобилот, а околу 2.40 часот бил известен од соседите дека возилото му е опожарено. Околу 3 часот пожарот бил изгаснат.
| | веќе видена | слични

Останато

 Договорот од Преспа е добар и за двете страни, па дури и политичари од партиите кои јавно се против признаваат дека не можеше да се постигне нешто подобро, ...
сите 124 | | | веќе видена

Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ продолжува со проекции на филмовите што конкурираат за „Златна камера 300“, а паралелно се ...
сите 135 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опожарено возило во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: