Полов напад врз малолетничка ја згрози Македонија

На 21.12.2017 година во 19:00 часот, жена од Скопје пријавила полов напад на нејзината малолетна ќерка. Според нејзината пријава, во текот на денот, како и во периодот од 10.12 до 21.12.2017 година, непознат маж во неговиот стан извршил полов напад врз нејзината 12-годишна ќерка. Додека нејзината ќерка одела и се враќала од училиште, непознатиот во повеќе наврати го викал девојчето во неговиот стан и го допирал по телото. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични
6 копии

Две лица во текот на ноќта меѓу 22 и 23 декември ограбиле куќа во село Кадино. Во куќата живеела М.Ѓ (62) и била со нарушено здравје, а крадците влегле преку незаклучената надворешна врата, доека жената спиела. Еден од напаѓачите ѝ ја затворил устата, од раката ѝ го одзел прстенот, а потоа одзеле еден телевизор и го напуштиле местото. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Возрасна жена од Скопје била нападната и ограбена во својот дом од разбојници. Двајцата разбојници, чиј идентитет засега е непознат за полицијата, влегле во домот на 62-годишна скопјанка, која живеела сама и била со нарушена здравје по што ја ограбиле. Според информации на полицијата, додека бабата спиела, крадците влегле во куќата преку незаклучена влезна врата, по што едно од лицата со рака и ја затворило устата. „Потоа од рака и го одзело прстенот, по што одзеле еден телевизор и го напуштиле местото“, велат од МВР. Случајот во полиција го пријавила нејзината 43-годишна ќерка. Настанот се случил вечерта помеѓу петокот и саботата пред полноќ. Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Г.И. (43) од село Кадино-Скопје, вчера пријавила дека во куќата на нејзината мајка М.Ѓ. (62) која живеела сама и била со нарушено здравје, било извршено разбојништво.Две лица во куќата влегле преку незаклучената влезна врата додека жената спиела, по што едно од лицата со рака и ја затворило устата, од рака и го одзело прстенот, а потоа одзеле еден телевизор и го напуштиле местото.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 14,15 часот Г.И.(43) од с.Кадино-Скопје, пријавила дека на 22/23.12.2017 година во периодот од 22,00 до 10,00 часот во истото село, во куќата на нејзината мајка М.Ѓ.(62) која живеела сама и била со нарушено здравје, од страна на две лица и било извршено разбојништво на тој начин што преку незаклучената влезна врата влегле во куќата додека оштетената спиела, по што едно од лицата со рака и ја затворило устата, од рака и го одзело прстенот, а потоа одзеле еден телевизор и го напуштиле местото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полов напад врз малолетничка ја згрози Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: