Помпео: Слободата на печатот е клучен дел на демократското владеење


Соопштение на Стејт департментот по повод Меѓународниот ден на слобода на медиумите „По повод 25-та годишнина од Светскиот ден на слобода на печатот, ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ кој толку беше гласен за медиумите и нивната слобода со доаѓање на власт некако чудно ја започна реформата во оваа област. Медиумите имаат ИЗБОР „или ќе ...
| | веќе видена | слични

Новинарот на Телевизија 24, Един Хајдарпашиќ на вчерашната дебата посветена на Денот на печатот на министерот за транспаретност, Роберт Поповски и ...
| | веќе видена | слични

Новинарот на ТВ 24, Един Хајдарпашиќ, се спротистави на начинот на кој беше планирано да се одбележи 3 Мај, светскиот ден за слобода на медиуми во ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Нападите врз медиумите и новинарите се напади врз демократијата, врз слободата на сите нас, порачува шефицата на европската димпломатија Федерика Могерини. Во ...
| | веќе видена | слични

Министерот Роберт Поповски нема кредибилитет и право да зборува слободни и стабилни медиуми. Една година апатија и колективна запуштеност во медиумскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 301 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 253 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 469 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: Слободата на печатот е клучен дел на демократското владеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: