АХВ истражува кои се производителите на генетски модифициран ориз


2 копии

АХВ ја открила сортата ориз која е добиена од генетски модифицираното семе при што контролите на терен продолжуваат. Од агенцијата велат дека е добиен список ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
4 копии

Откако во земјава беа утврдени производи со ГМО, а според македонските закони присуството е комплетно забрането, сега Агенцијата за храна и ветеринарство, ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прашањата за директен увид во сметките на носителите на јавни функции е затворено, Државната комисија за спречување на корупцијата ќе има право до директен ...
сите 143 | | | веќе видена

Дека холивудските грабежи кои ги гледаме на филмовите се случуваат и во реалноста покажува и истрагата на македонското обвинителство. банда од четворица ...
сите 52 | | | веќе видена

Богојавление Водици е еден од најголемите и најтешки христијански празници. Според Библијата, на овој ден се отворило небото и се слушнал божјиот глас. Според ...
сите 62 | | | веќе видена

За нешто повеќе од четири години, рускиот претседател Владимир Путин по втор пат ќе ја посети Србија. Иако, според најавите економската и воената соработка ќе ...
сите 38 | | | веќе видена

Јувентус стигна до трофејот од Суперкупот на Италија по триумфот од 1-0 над Милан, ЦР7 го постигна единствениот гол на мечот во Џеда. Италија „Старата дама“ на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХВ истражува кои се производителите на генетски модифициран ориз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: