Нобеловец предлага дополнителен данок на приход за Facebook


Со-осоновачот на Facebook, Крис Хјуз, изјавил дека е време таа социјална мрежа да се "изгаси". Во статијата објавена во "New York Times" во четвртокот, Хјуз ...
| | веќе видена | слични

Крис Хјус му помогна на Марк Закерберг да го трансформира Фејсбук во голема социјална мрежа и планетарно препознатлив бренд, а сега истиот тој Марк повикува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 282 | | | веќе видена

Заев во паника уште сега ја призна победата на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните предвремени парламентарни избори. Исплашен од поразот кој му следи, Заев се обидува ...
сите 310 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 161 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нобеловец предлага дополнителен данок на приход за Facebook

Од:
До кого (е-маил):
Порака: