`Chronicle` за малку го победи Ретклиф

Авантурата "Chronicle" го освои американскиот бокс офис со одлична заработка, која речиси никој не ја очекуваше поради Супер Бол викендот во САД. "Chronicle" со заработени 22 милиони долари, за малку ја победи „Жената во црно“ ("The Woman in Black"), прв филм на Даниел Ретклиф по серијалот за Хари Потер, кој заработи 21 милион долари. Далеку на трето место остана „Сивиот“ со 9.5 милиони долари. Споредено со минатогодишниот Супер Бол викенд, продажбата на билети оваа година беше поголема за неверојатни 37%. Инаку, од Фокс очекуваа дека "Chronicle" ќе заработи најмногу 8 милиони, пред се поради непозната актерска (тинејџерска) екипа, како и поради малиот буџет (12 милиони) што ги имаше филмот. Медиумите во САД сметаат дека „Жената во црно“ е респектабилно деби за Ретклиф, кој немал премиера на свој филм освен со Хери Потер. На 4. и 5. место викендов се најдоа премиерата “Big Miracle“ со 8.5 милиони, односно “Underworld: Awakening“ со 5.6 милиони долари.
| | веќе видена | слични

Научната-фантастика „Хроника“ ја собори својата конкуренција во американски театри со заработка од 22 милиони долари уште во првиот викенд на прикажување, кое се наметна како едно од најголемите изненадувања во последниве месеци. Всушност, филмот е режиран од страна на не толку познатиот Џош Транк, а во главната улога исто така се појавуваат полуанонимците Ден ДеХан и Алекс Расел. Инаку во филмот се работи за тинејџерски способности, односно за тинејџери кои со мислите можат да ги помрднат предметите од местото. Долго најавуваниот хорор „Жената во црно“ со актерот Даниел Редклиф познат по својата улога на магионичарот Хари Потер, заработи за милион долари помалку, што му донесе второ место на овонеделниот „бокс-офис“.
| | веќе видена | слични

"Тинејџерскиот научно-фантастичен филм „Хроника“, ја собори конкуренцијата во американските кино-сали, со заработка од 22 милиони долари уште во првиот викенд на прикажување и се наметна како едно од најголемите изненадувања во филмската индустрија во последниве месеци. Имено, филмот е режиран од страна на не толку познатиот Џош Транк, а во главната улога исто така се појавуваат полуанонимците Ден ДеХан и Алекс Расел. Во филмот станува збор за целокупност на тинејџерски способности, односно за тинејџери кои со мислите можат да ги помрднат предметите без да ги допрат. Според ова, долгонајавуваниот хорор „Жената во црно“, со актерот Даниел Редклиф во главната улога, познат по својата улога на магионичарот Хари Потер, се најде на второто место на овонеделниот „бокс-офис“ со заработка од милион долари помалку. "
| | веќе видена | слични

Научната фантастика Chronicle со заработени 22 милиони долари во изминатиот викенд се најде на 1-та позиција на бокс офисот во САД, и за само 1 милион долари го надмина хорор филмот со Даниел Редклиф во главната улога The Woman In Black. Првиот филм на Редклиф по Harry Potter серијалот заработи 21 милион долари доволни за втората позиција, а на третата падна минатонеделниот шампион The Grey со Лијам Нисон во главната улога. Главните улоги во Chronicle ги имаат Дејн де Хан и Мајкл Б.Џордан а режисер на филмот е 26- годишниот Џош Танк за кого ова е деби филм во кариерата. 1. Chronicle 22 милиони долари 2. The Woman In Black 21 милион долари 3. The Grey 9 милиони долари 4. Big Miracle 8 милиони долари 5. Underworld Awakening 5 милиони долари 6. One For The Money 5 милиони долари
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Chronicle` за малку го победи Ретклиф

Од:
До кого (е-маил):
Порака: