Околу 200 луѓе загинаа во поплавите во Нигерија


2 копии
5 копии
2 копии

Шпанските спасувачи и натаму трагаат по петгодишно момче и двојка од Германија кои исчезнаа во поплавите што одзедоа најмалку 10 животи на Мајорка. Последните ...
| | веќе видена | слични

Шпанските спасувачи и понатаму трагаат по 5-годишното момче и пар од Германија кои се водат како исчезнати во поплавите кои однеле најмалку 10 животи во ...
| | веќе видена | слични

Островот Мајорка во четврток го погодија страшни поплави, кои придонесоа за големи штети на островот. За само неколкку часови наврнале големи количества дожд ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Мајорка во четврток го погодија страшни поплави, кои придонесоа за големи штети на островот. Шпанскиот тенисер Рафаел Надал веднаш се јави за помош и отиде да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Островот Мајорка го зафати природна катастрофа, а еден првите коу пружи помош беше познатиот шпански тенисер – Рафаел Надал. Големите врнежи од дожд кои овие ...
| | веќе видена | слични

Најмалку десет луѓе, од кои двајца британски државјани, загинале во поплавите на шпанскиот остров Мајорка. Голем бран на каллива вода ги потопи тесните улици ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го откажа АТП турнирот што се игра во Шангај, Кина. Тој моментално е во родната Мајорка, каде им помага на настраданите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 205 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 142 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов да внимава што зборува, му порачаа здравствените работници кои во моментов му се премногу бесни на скопскиот градоначалник. Во изјавите ...
сите 89 | | | веќе видена

И покрај помирувачкиот тон на францускиот претседател Емануел Макрон и ветувањата за поголема минимална плата за 100 евра и намалени даноци за пензионерите и ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 200 луѓе загинаа во поплавите во Нигерија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: