Крај за „Очајните домаќинки“?

Драги наши уживајте во авантурите на „Очајните домаќинки“, кои летово одат на А1, бидејќи изгледа толку од нив! По осум мегауспешни сезони - режисерот Марк Чери и американската телевизија „АВС“, сериозно размислуваат сезоната која ќе почне да се прикажува оваа есен ќе биде и последна. Иако снимањето на оваа сезона само што започна, за неколку недели „Очајните домаќинки“ би можеле засекогаш да се разделат, а се зависи од гледаноста која ќе ја постигнат во септември. Линет, Габи, Бри и Сузан оваа сезона ќе мораат да се соочат со жестоката конкуренција на се попоуларните нови серии кои се емитуваат во истиот тернин, а сериозен удар им задава и мрежата NВЅ кој во исто време со серијата, есенва ќе прикажува американски фудбал. Ева Лонгорија, Марша Крос, Тери Хачер и Фелисити Хофман се ангажирани за снимање само на осмата сезона од серијата, а договорите за деветата сезона, иако се подготвени, се уште не се потпишани.
| | веќе видена | слични

Осмата сезона на популарната серија „Очајни домаќинки“ би можела да биде последна, бидејќи продуцентите на телевизиската мрежа „ABC“ се во дилема за продолжување на снимањето. Режисерот Марк Чери и главните луѓе на „ABC“ овие денови ќе разгледуваат дали вреди да се продолжи со продолжувањето на приказната за „Очајните домаќинки“, а во тоа ќе им помогне и рејтингот на серијата. Во прилог на шпекулациите говори и фактот дека главните актерки во серијата Ева Лонгорија, Тери Хачер, Фелисити Хофман и Марша Кро се уште немаат потпишано нов договор.
| | веќе видена | слични

Останато

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 219 | | | веќе видена

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 263 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 274 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 123 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград. Пејачот ќе почива покрај актерот Небојша Глоговац, кој почина во ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 179 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крај за „Очајните домаќинки“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: