Холандска банка треба да плати 775 милиони евра поради перење пари

6 копии

Холандската банка ИНГ треба да плати 775 милиони евра како дел од спогодбата со обвинителите, кои обвинија дека нејзините финансиски контроли се толку слаби ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американското министерството за правда започна уште една истрага во една од најголемите банки на САД, „Велс Фарго“, објави „Волстрит журнал“. Годинава во мај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 49 | | | веќе видена

ИФФК „Браќа Манаки“-Битола го претстави македонскиот краток филм „Љубовникот“ на режисерот Игор Иванов-Изи кој во фестивалскиот прес центар изјави дека идејата ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандска банка треба да плати 775 милиони евра поради перење пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: