Милошоски прашува дали и хрватската министерка за надворешни работи шири лажни вести?

4 копии

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
| | веќе видена | слични

Власта го обвини поранешниот министер за надворешни работи Антонио Милошоски дека со пласирање на информацијата дека 7 земји гласаче ПРОТИВ датум за преговори ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден од министрите на земјите членки на ЕУ кои присуствуваа на вчерашниот самит во Луксембург не кажале не за добивањето датум на земјата за отпочнување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку ги биваше ВМРО-ДПМНЕ и Александар Николовски граѓаните видоа за време на нивното 11 годишно криминално владеење. ВМРО-ДПМНЕ и истиот Алексндар Николовски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заклучоците на Советот на министри на ЕУ се јасно и недвосмислено признание за постигнатиот успех во изминатата година. Резултатите на домашен план, ...
| | веќе видена | слични

Никола Димииторв, министерот за надворешни работи, на втората пленарна сесија на Националната конвенција за ЕУ во Република Северна Македонија, по вчерашните ...
| | веќе видена | слични

По средбата на министрите на земи членки на ЕУ во Луксембург, каде беше одлучено на Македонија и на Албанија да не им се даде датум за преговори засега, па ...
| | веќе видена | слични

Се надевавме на повеќе, рече денеска вицепремиерот Бујар Османи на втората пленарна сесија на Националната конвенција за ЕУ во Република Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски прашува дали и хрватската министерка за надворешни работи шири лажни вести?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: