Месото кое ќе го јадеме во 2040 година нема да потекнува од животни, тврди научeн извештај

4 копии

Најголемиот дел од месото кое луѓето ќе го консумираат во 2040 година нема да потекнува од животни кои се одгледуваат за колење и производство на месо.Ова се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со новиот урбанистички план за Бусан се предвидува подрачјето на пазарот за кучешко месо да се претвори во парк. Продавачите на месо , сите 19 , се согласиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месото кое ќе го јадеме во 2040 година нема да потекнува од животни, тврди научeн извештај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: