Олимписките медали во 2020 година ќе бидат направени од рециклирани електронски уреди


3 копии

Сите медали на Летните олимписки игри (ЛОИ) и на Параолимписките игри (ПО) што ќе се одржуваат идната година во Токио ќе бидат направени од рециклиран ...
| | веќе видена | слични

Како што ги заменуваме гаџетите со се понови и поубави, застарената технологија станува глобален проблем. Електронскиот отпад може да биде и многу вреден и ...
| | веќе видена | слични

Јапонската престолнина Токио во 2020 година ќе биде домаќин на летните Олимписки игри, па поради тоа, Јапонците си имаат зададено јак предизвик до крајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Летните олимписки игри во Токио 2020 година ќе бидат посебни по многу работи, но и по медалите кои ќе ги добијат најдобрите спортисти на најголемиот планетарен ...
| | веќе видена | слични

Руските спортисти кои ја претставуваа својата земја на Зимските олимписки игри во Сочи во 2014 година ја прославија петгодишнината од домашната Олимпијада со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Олимписките медали во 2020 година ќе бидат направени од рециклирани електронски уреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: