Какви барања испорача „За заедничка Македонија“?


5 копии

Како што и најави, граѓанската иницијатива За заедничка Македонија денеска, на 54 ден од протестите за заедничка, унитарна и едниствена Македонија, го објави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Веќе 54 дена сме на улиците низ цела Македонија. Јас како и сите вие излегуваме заради една причина – љубов, љубов кон предците, идните генерации, татковината, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии

Нашето движење остварува победи во континуитет! Со нашите срца и души, со разум и мудрост, со сила и храброст – ја победуваме Тиранската платформа -го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Живееме во времиња кога се пишува историја.Македонија ги има најголемите и најмасовни протести во историјата. Тоа нѐ прави должни и уште посилни да истраеме во ...
| | веќе видена | слични

-Тажен сум заради оние кои не мислат исто како нас, затоа што не можат да го почувствуваат тоа. Немаат капацитет за такво нешто. Ние ќе бидеме уште 54 дена, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 256 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви барања испорача „За заедничка Македонија“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: