Милошоски: Главниот нарачател во случајот „Рекет“ е дел од власта


Европската комисија бара истрагите за илегалните прислушувања да продолжат и покрај оставката на специјалната обвинителка на СЈО Катица Јанева, односно ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија бара истрагите за илегалните прислушувања да продолжат и покрај оставката на првиот човек на СЈО, Катица Јанева, односно нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката oд Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова на денешната прес - конференција, ги отфрли информациите дека имало претрес во нејзиниот дом, ...
| | веќе видена | слични

Според лидерот на најголемата опопзициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, СЈО е компромитирано и е завршена работа. За Катица Јанева треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Вилма Рускоска вечерва во интервју за Телевизија 24 , потврди дека имало одлука за претрес кај обвинител, и дека се одземени еден, а се барале ...
| | веќе видена | слични

Случаите мора да се истераат до крај во интерес на граѓаните и државата, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. Вели дека државата изгради институции ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и ДУИ се договорија за приоритетите на евентуалната идна Влада. По средбата на која беа фотографирани Љупчо Николовски и Артан Груби - најблиските луѓе од ...
сите 447 | | | веќе видена

Либанските безбедносни сили испалиле солзавец кон антивладините демонстранти во Бејрут, кој се собрале вчера да протестираат, а биле лути на власта поради ...
сите 432 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 325 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 131 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Главниот нарачател во случајот „Рекет“ е дел од власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: