Лекарите во Монтреал сега можат да препишат посета на музеј за уметност

Смеата можеби е најдобриот лек, но културата работи и за здравјето. Тоа е размислувањето кое воведува нова иницијатива во Монтреал, Канада, каде што лекарите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Семејството Рокфелер донираше 200 милиони долари во Музејот на современа уметност во Њујорк, соопшти ја од музејот. Таа е една од најголемите суми што некогаш ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Управата на американската социјална мрежа „Фејсбук“ соопшти дека по грешка му забранила на Музејот за уметност и историја во Женева да користи слики од статуи ...
| | веќе видена | слични

Музејот на современа уметност во Белград со полна пареа во новата сезона, умно ги употребува расположливите релации преку институтот „Гете“ за остварување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Музејот за историја и уметност во Женева објави дека Фејсбук забранил објавување на фотографии на разголената статуа на Венера, која само делумно била ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Списанието „Големото стакло“ (‘The Large Glass’) ќе ја има својата официјална промоција вечерва (5 февруари), во 20:30 часот во Музејот на современата уметност ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека сака да ја подели наградата што ја доби во Минхен со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 119 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекарите во Монтреал сега можат да препишат посета на музеј за уметност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: