Фолк пејачот Наум Петрески одмара во Струга (Фото)

3 копии

На градскиот плоштад во Куманово од вчеравечер до сабота, по 14-ти пат ќе се одржи Меѓународниот тамбурашки фестивал, соопштија на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

Гости на вечерашниот јубилеен концерт во центарот на Куманово на Нино ќе му бидат: Виолета Томовска, Маргица Антевска, Наум Петрески, октетот „Куманово“, ...
| | веќе видена | слични

Нино Величковски, кој важи за еден од најдобрите вокали кај нас, оваа година слави 35-годишен јубилеј, а истиот ќе го одбележи со голем солистички концерт што ...
| | веќе видена | слични

На градскиот плоштад во Куманово, со почеток во 20.30 часот ќе се одржи четиринаесеттото издание на Меѓународниот тамбурашки фестивал, во чии рамки истакнатиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 215 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 84 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фолк пејачот Наум Петрески одмара во Струга (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: