Градот Скопје дел од меѓународен проект за развој на енергетска ефикасност

Деновиве Скопје е домаќин на работилница во рамки на меѓународниот проект „Отворен регионален фонд за Југоисточна Европа – Енергетска ефикасност“ (Open ...
| | веќе видена | слични

И покрај фалбите за македонската великодушност и гостопримливост, граѓаните во Македонија се најмалку толерантни на дојденци, покажа анкетата на Галуп ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Групата засегнати страни за прекуграничниот регион „Шара“ денеска ќе одржи состанок во Призрен, Косово. Состанокот се одржува во рамките на проектот финансиран ...
| | веќе видена | слични

Претставниците од јавните институции, бизнис секторот, невладини организации и другите чинители од Македонија, Албанија и Косово ќе имаат можност да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 289 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 691 | | | веќе видена

Кривичните пријави против претседателот на Собранието, заменикот секретар на Собранието и до директорот на „Службен весник“ се безпредметни, изјави пратеникот ...
сите 283 | | | веќе видена

Јелена повторно се огласила од Кина, но Душко го нема на видик.Јавноста и понатаму бруи за аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Дгњен Врањеш. Мислењата се ...
сите 180 | | | веќе видена

Кристијан Нинески од Скопје денеска е најсреќен при вадењето на светиот крст од водите на реката Вардар во Скопје. Кристијан како што кажа се фрла по шестти ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градот Скопје дел од меѓународен проект за развој на енергетска ефикасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: