Бркотница во Скопје - Додека бегал од полицијата удрил три возила, три лица во болница

По полициската потера, вчера околу 17.00 часот на булеварот „Александар Македонски“ полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициската станица ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопјанец пријавил кражба откако ,,мерцедесот” го оставил со запален мотор и со клуч на брава. Како што информира полицијата, вчера во 14.15 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

М.Г.(41) од село Волково, скопско, вчера во 14:15 часот во СВР Скопје пријавил дека истиот ден околу 13:45 часот од улица „Ѓорче Петров“ непознат сторител го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
3 копии
12 копии

Останато

Група пратеници предлагаат да се формира Анкетна комисија во Собранието, за утврдување на прекршување на законите и злоупотреба на работењето во СЈО, која ќе ...
сите 680 | | | веќе видена

Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по кои ...
сите 534 | | | веќе видена

Здружението на медицински сестри, техничари и акушерки на Македонија (ЗМСТАМ) го поддржува јавниот протест кој ќе се одржи во среда на 18 септември, инициран ...
сите 175 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијансата за Албанците во општинскиот Совет ја презеде контролата од СДСМ и ДУИ.Нов претседател на Советот на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бркотница во Скопје - Додека бегал од полицијата удрил три возила, три лица во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: