Клубот „Епицентар“ ја затвора првата сезона

Концептот и кореографијата е на Ивана Коцевска, миксот и монтажата на Тања Рибарска, а музиката е на Иван Пенов, Лори Андерсон (Laurie Anderson) и Муркоф (Murcof) Последниот ден од затворањето на првата сезона на клубот „Епицентар“ е в сабота, 27 мај, со почеток од 00:30 часот. Успешната прва сезона на овој скопски клуб ќе се заокружи со перформанс на Ивана Коцевска и Дојчин Дочев. „Мислата го дава импулсот за процесот на движење да започне. Телото го создава звукот. Танцувањето ја материјализира музиката, и дава форма. Трансформацијата може да се случи. Може да биде аметаболична, хемиметаболична или хомометаболична...од нас зависи. Перформанс за внатрешната трансформација која директно влијае врз надворешното. Оттука привлекува или одбива“, велат перформансерите. Концептот и кореографијата е на Ивана Коцевска, миксот и монтажата на Тања Рибарска, а музиката е на Иван Пенов, Лори Андерсон (Laurie Anderson) и Муркоф
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 356 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 356 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клубот „Епицентар“ ја затвора првата сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: