Клубот „Епицентар“ ја затвора првата сезона

Концептот и кореографијата е на Ивана Коцевска, миксот и монтажата на Тања Рибарска, а музиката е на Иван Пенов, Лори Андерсон (Laurie Anderson) и Муркоф (Murcof) Последниот ден од затворањето на првата сезона на клубот „Епицентар“ е в сабота, 27 мај, со почеток од 00:30 часот. Успешната прва сезона на овој скопски клуб ќе се заокружи со перформанс на Ивана Коцевска и Дојчин Дочев. „Мислата го дава импулсот за процесот на движење да започне. Телото го создава звукот. Танцувањето ја материјализира музиката, и дава форма. Трансформацијата може да се случи. Може да биде аметаболична, хемиметаболична или хомометаболична...од нас зависи. Перформанс за внатрешната трансформација која директно влијае врз надворешното. Оттука привлекува или одбива“, велат перформансерите. Концептот и кореографијата е на Ивана Коцевска, миксот и монтажата на Тања Рибарска, а музиката е на Иван Пенов, Лори Андерсон (Laurie Anderson) и Муркоф
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 116 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 263 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клубот „Епицентар“ ја затвора првата сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: