Каролина во финалето на Оскарот на популарноста

Македонската поп-пејачка Каролина Гочева во конкуренција на десетина балкански пејачи и групи влезе во финалето на најголемиот избор на Оскар на популарноста за поранешните ју-простори, кој секоја година се го организира белградскиот магазин „Пулс“. За секој артист или група се бројат гласовите од публиката, која во последните неколку месеци гласаше преку СМС-пораки. Во категоријата „Ју оскар“, од десетина пејачи и групи во финалето покрај Гочева влегоа Џибони и групата „Парни ваљак“. Оскар на популарноста се доделува во неколку категории: филм, серија, емисија и радиоемисија, актер и актерка, спортисти, поп-пејачи, фолк-пејачи, група, концерт и личност на годината.
| | веќе видена | слични

Престижиот избор на популарноста кој секоја година се случува во Белград и каде се собираат најдобрите и најуспешните српски медиумски претставници и кој му доаѓа нешто како збир на ем ти ви награди и американски оскар во едно ама прилагодено за балканско поднебје, оваа година ќе биде интересен за гледање и во Македонија. Наспроти целата српска поп естрада каде во борбата за пејачка ќе се најде Наташа Беквалац со Неда Украден и каде борбата за народен пејач ќе биде жестока меѓу Харис Џиновиќ, Џеј и Аца Лукас. А благодарение на развиената филмска индустрија во борбата за оскари ќе има и категорија најдобра тв серија и најдобар филм, она што ќе го привлече нашето внимание е последната категорија. Ју оскар на годината! Каде до Џибони, Парни ваљак гордо ќе застане нашата Каролина. Причината што таа се најде таму воопшто не е спорна. Оваа година Каролина беше многу активна на српскиот пазар, со гостувања на српските телевизии. Покрај многубројните настапи на тој простор, Каролина, заедно со балканските диви ...
| | веќе видена | слични

Македонската пејачка Каролина Гочева успеа да влезе во финалето на изборот за „оскар на популарноста“, што секоја година се одржува во Белград Каролина е номинирана во категоријата „ју-оскар“, каде што покрај неа се уште и Џибони и „Парни валјак“. На овој голем избор се избираат најпопуларните личности во повеќе категории, како најдобар спортист, најдобар филм, најдобар концерт и многу други. За влез во финалето гласаше публиката преку СМС-пораки, а и победниците по категории исто така ќе се добијат по пребројувањето на гласовите од гласањето преку мобилните телефони. Веста е прочитана: Оценка:
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот за името ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент, според очекувањата на упатените. Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис порача дека иако ...
сите 434 | | | веќе видена

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 407 | | | веќе видена

Водици беше прославен насекаде низ земјите каде што живеат православни Македонци, првпат годинава и во Данска Православните верници и Македонската православна ...
сите 366 | | | веќе видена

Охрид, 21. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер со променлив правец. По одделни ...
сите 208 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша пред неколку дена, отпатува кај сопругот Душко Тошиќ за да се обиде да ги испегла односите по аферата. Без оглед на фотографиите кои Јелена ги ...
сите 216 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 348 | | | веќе видена

Никос Вуцис, претседателот на грчкиот парламент, денеска соопшти дека на вчерашните масовни протести во Атина против Преспанскиот договор имало организиран ...
сите 136 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 68 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 20. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Владата на Република Македонија донесе итна мерка за продолжување на траењето на зимскиот распуст по континуирано ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каролина во финалето на Оскарот на популарноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: