Почнува Вевчанскиот карневал

10 копии
3 копии
2 копии

Сашо Јанкоски, градоначалникот на Вевчани, упати апел до организаторите и учесниците на Вевчанскиот карневал оваа година да се избегнат маските кои го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Вевчани деновиве се привршуваат последните подготовки за претстојниот ВЕВЧАНСКИ КАРНЕВАЛ, една од најголемите културни знаменитости во Македонија која од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува Вевчанскиот карневал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: