Едно од најубавите островчиња на светот е затворено за туристи


2 копии
2 копии

Филипинскиот остров Боракај ќе биде затворен за туристи во наредните шест месеци поради загриженост за оштетување на некогаш недопреното крајбрежје.Родриго ...
| | веќе видена | слични

Oстровoт Боракај на Филипини ќе биде затворен за туристи во наредните шест месеци поради загриженост за оштетување на некогаш недопреното крајбрежје. Ова ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Под влијание на потопол влажен бран утре и во среда ќе биде облачно со врнежи претежно од дожд. Во западните делови се очекуваат обилни врнежи (локално над 40 ...
сите 269 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 270 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 220 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори. Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно од најубавите островчиња на светот е затворено за туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: