Путин: Ако САД употребат сила против Иран ќе биде катастрофа


12 копии
5 копии

Американската армија потврди во четвртокот дека Иран го соборил нејзиното беспилотно летало за надзор, но тврди дека тоа се случило додека летало во ...
| | веќе видена | слични

Наместо смирување, тензиите меѓу Иран и САД, непрекинато растат, а претседателот Доналд Трамп се чини дека нема намера да попушти. Претседателот на САД, Доналд ...
| | веќе видена | слични

Русија смета дека е интересен и продуктивен предлогот на Иран за земјите од Персискиот залив да потпишат пакт за ненапаѓање, изјави рускиот заменик-министер за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Ако САД употребат сила против Иран ќе биде катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: