Мекгрегор се враќа во октагонот за ММА спектакл, Ирецот ќе го предизвика Нурмагомедов!

УФЦ 229 веројатно ќе биде најголемата и најпродаваната битка во историјата, главна борба ќе биде дуелот на лутите ривали Конор Мекгрегор и Хабин Нурмагомедов. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Натпреварот на големите УФЦ ѕвезди е закажан на 6 октомври во Лас Вегас, а очекувано интересот за борбата е огромен. Агенцијата која ги продава каритите веќе ...
| | веќе видена | слични

Најголемата УФЦ Конор Мекгрегор се враќа во октагон на 6 октомоври и тоа е денот кој сите фанови на УФЦ со нетрпение го очекуваат. Ирецот после скоро две ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 112 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мекгрегор се враќа во октагонот за ММА спектакл, Ирецот ќе го предизвика Нурмагомедов!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: