Кака: Каков Интер, останувам во Реал Мадрид!

2 копии

По назначувањето на Леонардо за тренер на Интер веднаш започнаа и шпекулациите поврзани со зимската селеција на „нероазурите". Доведувањето на Андреа Ранокиа од Џенова веќе е факт, но навивачите на италијанскиот шампион се заинтересирани од можноста сино-црнаиот дрес да го облече поранешниата ѕвезда на градскиот ривал Милан - Кака. Не е тајна дека Бразилецот беше доведе во Италија токму од Леонардо и двајцата се многу блиски. Се смета дека поранешниот тренер на „росонерите" ќе стори сé за да го земе Кака во Интер, а во насока во Мадрид може да премине десниот дефанзивец Маикон. Во оваа фаза сличен трансфер изгледа тешко остварлив, што го сугерира и самиот Кака. „Гласините кои ме испраќаат во Интер, се далеку од вистината. Среќен сум во Реал и воопшто немам намера да го напуштам клубот." - рече 28-годишниот играч од средниот ред за официјалниот сајт на шпанскиот гигант. Кака се опорави од повредата и се надева дека по Нова Година постепено ќе влезе во форма и ќе го добие стартното место во составот на Жозе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот европски и италијански шампион Интер, како што се чини, има навистина сериозна намера во своите редови да го донесе некогашниот играч за врска на Милан, а сега на Реал Мадрид, бразилецот Кака. Според информациите на „Кориере дело Спорт“, „нероаѕурите“ ќе испратат свои претставници на првите два натпревари на Реал во новата година, а нивната цел ќе биде да ја проверат физичката подготвеност на Кака. Имено, бразилецот во август оваа година се правеше операција на коленото и оваа сезона не одигра ниту еден единствен дуел за тимот на Жозе Мурињо. На теренот би требало да се врати на почетокот од престојната година, или на првенствениот меч од 17-то коло против Хефате идниот понеделник, или три дена подоцна во дуелот од Кралскиот Куп против Леванте. Интер на двата натпревари ќе има свои „шпиони“ кои би требало да проценат дали Кака е доволно подготвен за игра. Доколку добијат потврден одговор, челниците на нтер и официјално ќе ги започнат преговорите со Реал за веќе во јануари да го вратат Кака ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот агент Ернесто Бронкети за англиските медиуми изјави дека плејмејкерот на Реал (М), Рикардо Кака сигурно ќе го напушти Мадрид на крајот од сезонава, но наместо во Интер речиси сигурно ќе се пресели во Челзи. Довчерашната ѕвезда на Милан за неверојатни 68 милиони евра летоска стигна на "Бернабеу", но Кака нема многу причини да се врзува посебно за изминатиот период во Мадрид, каде повредата целосно го оддалечи од теренот. Бразилецот во август го повреди коленото и моментно заздравува од операцијата на менискусот, но иако почна со тренинзите големо е прашањето за неговото место во екипата на Жозе Мурињо, поради што се почесто се шпекулира за неговото заминување. Иако се појави можноста Кака во јануари повторно да дојде во Милано, но овој пат во Интер, италијанскиот фудбалски агент Бронкети смета дека од тоа нема ништо. - Не верувам дека Реал ќе сака да го продаде Кака уште во јануари, продажбата е пореална на лето. Ова го кажувам, бидејќи можам да се пофалам дека сум Италијанец кој најдобро го ...
| | веќе видена | слични

Кака нема да му биде соиграч на макеоднскиот репрезентативен ас Горан Пандев, затоа што неговиот менаџер Ернесто Бронцети најави дека неговиот клиент во јуни сигурно ќе си замине од Реал Мадрид и тоа во англискиот премиерлигаш Челси. Кака во Реал дојде минатото лето за 68 милиони евра од Милан, но во првата сезона, освен повремени блесоци на неколку мечеви, не покажа ништо од својот раскошен талент со кој Милан во 2007 година, две години пред да замине за Мадрид, стана и европски првак. Бразилецот моментно е повреден и успешно закрепнува по операцијата, но сооглед дека на негово место се вклопи младиот германец Месут Озил, тешко е за верување дека Кака ќе го добие потребното внимание од Жозе Мурињо, кој ќе се реши на негово место со парите од Челси дополнително да се засили во нападот. - Интер има сериозен конкурент во Челси и не верувам дека Реал во јануари ќе го продаде Кака. Но на лето, сигурно и со 90 отсто сигурност можам да кажам дека Кака ќе заврши во Челси – рече Бронцети.
| | веќе видена | слични

Трансферот на Рикардо Кака повоторно вратен како топ тема на медиумите, овој пат Челзи е тимот кој е прв во редот... Според шпекулациите на медиумите, информациите за трансферот на Кака во Челзи се добиени од блиски извори до претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез. Претходно Кака повторно беше поврзан со Интер поради тоа што неговиот сонародник Леонардо ја превзема тренерската позиција во клубот. Бразилецот веќе подолго време паузира поради повреда и е поврзан со најразлични трансфер варијанти, најпрво со Интер и Милан, а според последните шпекулации, неговата дестинација е Челзи. Според италијанскиот менаџер Ернесто Бронзети, најреална дестинација за Кака е Челзи и Стемфорд Бриџ, а воедно посочи дека Роман Абрамович уште одамна сакал да го доведе во својот тим. Бронзети додаде дека Интер секако нема шанса да инвестира околу 50 милиони Евра за Кака, а Кралскиот клуб пак од друга страна нема намера да преговара за цената бидејќи за играчот претходно одвои 70 милиони Евра.
| | веќе видена | слични

Челниците на шампионот на Англија се 90% сигурни дека Бразилецот од Мадрид ќе се пресели во Лондон. Овие прогнози на Челзи се базираат на информации добиени од блиски извори до првиот човек на Реал, Флорентино Перез. Изминативе неколку дена Интер беше постојано поврзуван со враќање на Кака во Милано, откако за прв тренер беше именуван неговиот сонародник и добар пријател Леонардо. Сепак, познатиот италијански менаџер Ернесто Бронзети инсистира на тоа дека Стемфорд Бриџ е единствената дестинација за играчот кој одамна е цел на сопственикот на Челзи, Роман Абрамович. Во последно време под знак прашалник беа можностите на Челзи да инвестира во големи имиња, но според Бронзети, Интер е во уште потешка ситуација. “ Кака нема да замине во Интер. Во тоа сум сигурен. Интер не може да инвестира во некој како Кака, за кого Реал нема да бара помалку од 50 милиони евра, откако претходно го плати 70 милиони евра. Јас сум единствениот Италијанец кој многу добро го познава Флорентино Перез, со кој сме пријатели веќе десет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 201 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кака: Каков Интер, останувам во Реал Мадрид!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: