Одбележување на победниците на европскиот постер конкурс „Инклузија, не ексклизија“ со хуманитарно дружење

Скопје постер фестивалот во реализација на својата мисија има зацртано да делува на полето на подигање општествена свест за глобалните предизвици - оваа година ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Водата на Дојранско езеро е безбедна за капење и рекреација, соопшти денеска градоначалникот Анго Ангов, објавувајќи ги резултатите од најновите испитувања што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од тетовската полиција информираат дека сѐ уште не се знае за каков инцидент станува збор, но потврдуваат дека на патот има превртен камион. Полициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на програмата на 12. Скопје постер фестивал, вечерва во Галеријата на МКЦ, се отвора изложбата на 50 плакати со пораки на тема „Инклузија, не ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот ден на јогата – 22.јуни (сабота), традиционално, во организација на здружението Уметност на живеење – Македонија, а поддржан од повеќе јога ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 119 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 340 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 426 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали со оглед на новонастанатата ситуација со вирусот Ковид-19 ќе излегуваат на протести, ...
сите 142 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбележување на победниците на европскиот постер конкурс „Инклузија, не ексклизија“ со хуманитарно дружење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: