Тркалезна маса: „Јакнење на почитувањето на човековите права при полициското постапување’

Во рамките на проектот „Јакнење на почитувањето на човековите права при полициското постапување’’, финансиран од Европската Унија и Советот на Европа како дел ...
| | веќе видена | слични

Сите докази, изјави и наоди во предметот за стечајот на гасната централа ТЕ-ТО кој го оформи Основното јавно обвинителство сега ги разгледува Основното јавно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Триесетдневен притвор попладнево добија поранешниот министер за земјоделство Михаил Цветков и заменик министерот Кристијан Делев, додека на поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1174 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тркалезна маса: „Јакнење на почитувањето на човековите права при полициското постапување’

Од:
До кого (е-маил):
Порака: