РК Вардар: Кои играчи ќе си одат, а кои остануваат во клубот?

11 копии
2 копии

Ракометниот клуб Вардар се наоѓа во круцијален период од неговото модерно постоење, по кој ќе се знае каква ќе биде неговата иднина. Важен состанок се случил ...
| | веќе видена | слични

Ракометниот клуб Вардар и во новата сезона ќе биде моќен и стабилен тим. Оваа “бомба” денеска се појави во речиси сите спортски портали во нашата земја.Освен ...
| | веќе видена | слични

Добри вести за Вардар, ракометниот клуб нема да згасне, ниту да биде послаб, се работи на задржување на високото квалитетно ниво, најголемиот дел од играчите ...
| | веќе видена | слични

Михајло Михајловски и Сергеј Самсоненко имале состанок со ракометарите на Вардар на кој се решиле неколку важни прашња, објави „Спорт1“. Според Михајло ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот претседател на Вардар, Михајло Михајловски, сега ја има улогата на иницијатор на движењето на спас на „црвено-црниот“ колектив по најавите за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 152 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 155 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 149 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РК Вардар: Кои играчи ќе си одат, а кои остануваат во клубот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: